POMPY CIEPŁA

Świadomość ekologiczna nieustannie rośnie, dlatego coraz więcej osób chce korzystać z rozwiązań, które będą nie tylko opłacalne, ale także korzystne dla środowiska. Właśnie dlatego z roku na rok popularność pomp ciepła nieustannie rośnie. Te nowoczesne urządzenia pozwolą zapewnić nam energię cieplną, która może zostać wykorzystana do ogrzewania wnętrza lub podgrzewania wody. Podczas pracy pobierają energię z otoczenia budynku. Do ich zalet należy fakt, że są to urządzenia bezobsługowe, o bardzo wysokiej efektywności energetycznej, świetnie sprawdzające się w budynkach różnego typu. Korzystając z nich, można znacznie zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ odpowiednia temperatura w naszym domu ma ogromny wpływ na nasz komfort.

W jaki sposób działają pompy ciepła?

Aby zrozumieć zasadę ich działania, trzeba uświadomić sobie, że w powietrzu, wodzie, bądź glebie wokół nas, niezależnie od temperatury znajduje się energia pierwotna. Dzięki pompie ciepła powietrze-woda wykorzystując procesy termodynamiczne można tę darmową energię pierwotną przekształcić w energię wykorzystywaną do ogrzewania wody w instalacji grzewczej oraz wody użytkowej. Za pomocą tych samych procesów pompa ciepła daje możliwość dostarczenia chłodu do naszych pomieszczeń. Współczesne klimatyzacje inwerterowe są również pompami ciepła, tzw. pompa ciepła powietrze-powietrze. Oczywiście jest to uproszczony opis, jednak w zupełności wyjaśnia zasadę działania.

Dlaczego my?

Zastanawiając się nad instalacją pompy ciepła w swoim domu, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści, którzy bardzo chętnie służą poradami. Jeśli zastanawiasz się, czy w Twoim przypadku taka inwestycja będzie opłacalna lub nie wiesz na jakie rozwiązania się zdecydować, czym prędzej skontaktuj się z nami. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty klientów z woj. opolskiego oraz dolnośląskiego.

Poznaj naszych partnerów

Kontakt

45-129 Opole,
ul. Kępska 2B

Pon - Pt
9:00 - 17:00