Daikin Pompy ciepła do modernizowanych budynków

Daikin Pompy ciepła do modernizowanych budynków

Chociaż wielu osobom pompy ciepła kojarzą się głównie z nowoczesnymi budynkami oraz energooszczędnym budownictwem, ich technologia się rozwija i już umożliwia efektywne korzystanie z urządzeń również w przypadku starszych obiektów. Wszystko dzięki temu, że od czasu ich wprowadzenia na rynek, technologia cieszy się coraz większą popularnością i zachodzi potrzeba jej rozwijania. Kilka lat temu udało się doprowadzić do stanu, że z dobrodziejstwa bardzo taniej, a przy tym przyjaznej dla środowiska energii grzewczej korzystać może jeszcze więcej domów, obiektów użyteczności publicznej czy firm.

Dobór odpowiedniej pompy ciepła

Niezależnie od tego, czy urządzenie będzie instalowane w nowym czy starym budynku, najważniejsza będzie kwestia wyboru odpowiedniego modelu. Kluczowe będzie tutaj oszacowanie stanu budynku, analiza potrzeb cieplnych oraz wymagań klienta. Zależnie od konkretnego przypadku można zdecydować się na wymianę źródła ciepła, zastępując je pompą, lub jego modernizację poprzez instalację pompy ciepła jedynie jako elementu wspierającego, znacznie obniżającego rachunki.

W tym drugim przypadku, warto zastosować tzw. hybrydową pompę ciepłą, która będzie dostosowana do pracy na trzy sposoby. W takim przypadku za ogrzewanie może odpowiadać:

  • tylko pompa ciepła,
  • zarówno pompa, jak i kocioł gazowy,
  • jedynie kocioł gazowy.

Nowoczesne urządzenia elektroniczne, połączone z odnawialnymi źródłami ciepła, pozwolą płynnie zmieniać sposoby ogrzewania, tym samym elastycznie dostosowując je do aktualnych warunków, a przy tym optymalizując koszty.

Alternatywą dla systemu hybrydowego może być instalacja pompy cieplnej wysokotemperaturowej. Takie urządzenie sprawdzi się również w przypadku budynku, który nie jest energooszczędny, choć jego wydajność będzie mniejsza.

Zachęcamy do kontaktu

Jeśli remontujesz stary budynek i chcesz zmienić system grzewczy na tańszy oraz przyjaźniejszy dla środowiska, doskonałym rozwiązaniem będzie pompa ciepła. W tym celu skorzystaj z oferty naszej firmy. Specjalizujemy się w pompach ciepła, zajmując się ich dystrybucją, instalacją i serwisem. Pomożemy Ci dobrać właściwe urządzenie, które będzie w stanie sprostać potrzebom danego budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *