Czy „więcej” zawsze znaczy „lepiej”? – rozmowa ze Stanisławem Glodny

Czy „więcej” zawsze znaczy „lepiej”? – rozmowa ze Stanisławem Glodny

Popularność przyjaznych dla środowiska rozwiązań, które pozwalają nam korzystać z praktycznie darmowej energii odnawialnej nieustannie się zwiększa. W efekcie cała branża bardzo dynamicznie się rozwija. Wzrasta popyt na urządzenia oraz usługi fachowych instalatorów. Również rozwój samej technologii przebiega błyskawicznie. W efekcie na rynku dostępnych jest wiele pomp ciepła, różniących się między sobą charakterystyką oraz parametrami. Kluczowy jest zatem dobór właściwego modelu. Tylko jeśli dokonamy właściwego wyboru będziemy w stanie cieszyć się z korzystania pompy ciepła, mogącej idealnie wpasować się w naszej indywidualne potrzeby.

Dobór mocy pompy ciepła

Warto zdecydować się na urządzenie mające moc dostosowane do potrzeb budynku, który będzie miało za zadanie ogrzać. Jeśli będzie miało ono zbyt małą moc, osiągnięcie komfortu termicznego nie będzie możliwe.

Chociaż mogło by się wydawać, że im większą moc będzie tym lepiej dla nas, jest to błędne myślenie. Gdy będziemy korzystać z byt mocnego urządzenia, będzie ono dla nas nieoptymalne. Gdy pompa nagrzeje wnętrze do optymalnej temperatury, wyłączy się. Gdy będzie zbyt mocna, zbyt często będzie wyłączać się po zbyt krótkim czasie. W efekcie cykle pracy zostaną zburzone, co znacząco wpłynie na żywotność urządzenia.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie słabszej pompy ciepłą, mogącej sprostać naszym potrzebom, która zapewni nam optymalną temperaturę w całym sezonie grzewczym. Jest to dużo lepsza opcja również w przypadku, jeśli podczas największych mrozów konieczne będzie stosowanie grzałki elektrycznej. Takie rozwiązanie pozwala zapewnić pompie długą żywotność, nie podnosząc przy tym znacznie kosztów ogrzewania.

W jaki sposób dobrać właściwą pompę ciepła

Na rynku dostępne są programy, takie jak Panasonic Aquarea, który pozwoli nam określić zapotrzebowanie cieplne konkretnego budynku oraz pozyskać wszystkie niezbędne dane. Nie trzeba oczywiście tego robić samodzielnie, wystarczy skontaktować się z naszą firmą. Nasi pracownicy bardzo chętnie pomogą w doborze właściwych rozwiązań i pomogą określić jaka pompa ciepła będzie wystarczająca.

Źródło: Link do wywiadu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *