Pompy ciepła to urządzenia, które zapewniają nam dostęp do przyjaznej dla środowiska, ekologicznej energii cieplnej, zachowując przy tym niewielkie zapotrzebowanie na prąd. Korzystając z nich możemy dużo zaoszczędzić, zapewniając przy tym właściwą temperaturę wewnątrz budynku. Nic więc dziennego, że tego typu rozwiązania cieszą się znaczną popularnością i trafiają do coraz większej liczby domów mieszkalnych lub innych budynków. Technologia nieustannie się rozwija, a na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze urządzenia. Wśród nich znajdują się pompy ciepła nowej generacji Panasonic Aquarea.
Panasonic – znany i ceniony producent
Marka Panasonic znana jest na całym świecie od wielu lat. Firma specjalizuje się w produkcji różnorodnego sprzętu elektronicznego. Do ich oferty trafiły także pompy ciepła, które bardzo szybko zjednały sobie wielu entuzjastów, zarówno wśród klientów, jak i instalatorów. Wszystko dlatego, że są to nowoczesne, wydajne, a przy tym niezawodne pompy ciepła.
Pompy ciepła Aquarea – niezawodne w każdych warunkach
Jest to bardzo rozbudowana seria urządzeń, zawierająca powszechnie cenione modele, mogące sprostać różnorodnym potrzebom poszczególnych budynków. Produkty tego typu dzielą się na dwie kategorie:
- Aquarea High Performance,
- Aquarea T-Cap.
- Aquarea HT
Pompy ciepła Aquarea T-Cap sprawdzają się zarówno w starszych, modernizowanych domach, jak i nowym budownictwie. Charakteryzują się dużą mocą oraz wydajnością. Mogą wydajnie współpracować zarówno z grzejnikami, jak i ogrzewaniem podłogowym. Pompy z tej serii zapewniają stałą wydajność do -20 stopni C i pracują do -28 stopni C.
Modele z serii High Performance sprawdzają się w przypadku budynków, które mają wysoki współczynnik efektywności energetycznej. Zużywają bardzo mało energii, a przy tym zapewniają znaczne ilości energii cieplnej. Co więcej są w stanie pracować również w przypadku dużych mrozów, sięgających nawet –20 stopni C.
W każdej z kategorii znajduje się szeroka gama modeli do wyboru, znacznie różniących się między sobą specyfiką oraz poszczególnymi parametrami. Dzięki temu z łatwością można dobrać właściwe urządzenie do konkretnego budynku.